Feriehuset ligger naturskjønt til på en 5 000 m² stor naturtomt, kun 200 meter fra vannet.
Huset er innredet med en kombinert stue- og spisestue med et velutstyrt kjøkken. Fra spisebordet er det utsikt mot vannet, og sittegruppen gir god plass til hyggelige stunder for hele familien med flere sofaer, lenestoler, små bord og leselamper. I stuen finnes smart-TV, radio og CD-spiller. Det er tilgjengelig Chrome-dongle og HDMI-tilkobling for bruk med TV. Huset har gratis fiberinternett som kan brukes både trådløst og med kabel.
Det er to soverom med ¾-senger og ett soverom med to enkeltsenger. Alle rom har god skapplass. I tillegg finnes det to ekstra madrasser som kan legges på gulvet ved behov. Det ene soverommet har direkte adkomst til et bad med dusj, servant og toalett. Det andre badet har dusj, spa, adgang til badstue samt toalett i et lite separat rom. Kurvmøbler er tilgjengelige for avslapning etter badet.
Inngangspartiet består av en vestvendt overbygd terrasse i direkte tilknytning til kjøkkenet – et perfekt sted for en liten matbit før middagen.
På nordsiden av tomten finnes en liten skog som kan utforskes. Alternativt kan man nyte det dramatiske landskapet og solnedgangen over Limfjorden og Mors fra egen benk. Flere steder på tomten byr på enestående utsikt over vannet og kysten.
Siden huset ligger i bakkene og direkte ved nordkysten av Fur, har man umiddelbar tilgang til mange av øyas flotte turstier så snart man går ut døren. Flere strender ligger også innen gangavstand. Den nærmeste stranden ligger 700 meter ned Emmelstenvej, en lite trafikkert skogsbilvei.
Fur er svært godt egnet for sykkelturer. Sykler kan leies ved turistinformasjonen ved havnen, ca. 6 km unna.
Jesperhus Blomsterpark ligger innen kjøreavstand og tilbyr i tillegg til blomsterparken både innendørs og utendørs vannattraksjoner.
Den ville Nasjonalpark Thy er også tilgjengelig med bil, for eksempel 78 km til Stenbjerg Ladeplass.
For musikkinteresserte ligger Fur Bryghus mindre enn 5 km unna, hvor det arrangeres både intime og større konserter gjennom sesongen. Følg med på stedets nettside.
Leies ikke ut til ungdomsgrupper.
Spesielt vedrørende trådløst nettverk: Det finnes ingen trådløse målere eller lignende inne i selve huset. Disse er plassert i et skur 30 meter fra huset. Ved å slå av det trådløse nettverket i huset, er det mulig å nyte ferien med relativt lav elektromagnetisk påvirkning.