Feriehus med mye historie – vår lille perle
Dette feriehuset er fullt av historie. Vi har restaurert det gamle huset med kjærlighet og gjort det til vår egen lille perle.
Nyt et koselig soverom og en fantastisk hage hvor du kan slappe av under tak eller nyte kveldssolen.
Huset ligger bare noen få minutters gange fra restaurantene i Asserbo og naturområdene Melby Overdrev og Asserbo Plantage. Stranden ligger også i nærheten, og du kan gå til Liseleje på rundt 20 minutter for å kjøpe is eller ta et bad.
Her venter mange flotte opplevelser med natur, shopping og god mat.
Boligen
Huset har et lyst og romslig kjøkken og oppholdsrom med TV-stue.
Det er to soverom med dobbeltsenger. Den ene sengen er 140 cm bred og den andre er 180 cm bred. Ett av soverommene har et stort garderobeskap med god plass til klær og kofferter.
Badet er romslig og av eldre dato.
Huset har flere flotte terrasser hvor du kan nyte solen til ulike tider på dagen – både tidlig om morgenen og sent på kvelden.
Tilgang for gjester
Gjestene har tilgang til hovedhuset. Bod og øvrige bygninger er dessverre ennå ikke tatt i bruk.
Du kan parkere foran eiendommen eller kjøre bilen inn på tomten.
Andre ting det er verdt å merke seg
Dette huset er vår kjære lille perle, og vi håper dere vil ta godt vare på stedet og de vakre tingene som har sin egen historie og som betyr mye for oss.
Området byr på mange flotte opplevelser. Melby Overdrev ligger bare et steinkast unna, og stranden i Liseleje ligger kun 1,5 km fra huset. Restauranter, pizzeria og dagligvarebutikk ligger innen gangavstand.
Naturen i området er vakker og vel verdt å oppleve. Med en kort kjøretur kan du besøke Frederiksværk og den hyggelige handlegaten der, eller ta en litt lengre tur til Hundested eller Lynæs, som vi også varmt anbefaler.
Elbiler kan lades ved Coop i Asserbo. Mens bilen lader, kan du handle eller gå tilbake til huset via de små stiene og slappe av mens du venter.